• IMG_0105.jpg
  • IMG_0116.jpg
  • IMG_0118.jpg
  • IMG_0119.jpg
  • IMG_0120.jpg
  • IMG_0121.jpg
  • IMG_0122.jpg
  • IMG_0125.jpg
  • IMG_0145.jpg
  • IMG_0154.jpg
  • IMG_0165.jpg

Skupno poslušanje – vabilo na predavanje za starše

Spoštovani starši,

Vabimo vas na predavanje in delavnico skupnega poslušanja, ki bo potekala s predstavitvijo radijskih pravljic in raziskovanjem bogatega sveta, ki se nam odpira z zvočnimi in glasbenimi vsebinami; čarobni svet radijskih pravljic in radijskih iger je tudi prostor za odnos med starši in otroki.

Predavanje bo v ponedeljek 27. marca 2023 ob 16.10, v večnamenskem prostoru enote Vetrnica, Črtomirova ulica 14, Ljubljana. Predavanje bo trajalo 60 minut.

Za otroka in tudi za nas, odrasle, je bistvenega pomena, da smo slišani, da nekdo sliši naše najbolj nežne vzgibe, naš notranji svet, naše želje in hrepenenja in se nanje odzove tako, da ga lahko slišimo tudi mi.

Vendar to ni tako enostavno, poslušanje je v resnici prava umetnost, ki se je učimo vse življenje.

Kako se lahko v odnosu z otrokom zares osredotočimo na poslušanje, kako otroku omogočimo, da zares posluša? Na kaj naj bomo pozorni, kako izključiti vse motilce pozornosti? To je sposobnost, ki raste v odnosih in se oblikuje s skupnim poslušanjem že od prvih trenutkov življenja naprej.

Predavanje je namenjeno le odraslim. Za potrebe udeležbe na predavanju se lahko z vzgojiteljico vašega otroka dogovorite za kasnejši prevzem otroka.

Lep pozdrav

sodelavci Vrtca Mladi rod