ENOTA VETRNICA
Utrinki Vetrnica
 
Enota Vetrnica
Črtomirova 14, Ljubljana
Poslovni čas: 6.30 – 17.00
13
Število
oddelkov
1-6
Starost
otrok

Vetrnica je največja enota vrtca Mladi rod. Razdeljena je na tri paviljone, kjer se otroci družijo v trinajstih igralnicah. Krasi jo veliko igrišče. Tam se igrajo in pridobivajo različne spretnosti v peskovnikih, toboganih, plezalih, gugalnicah. V poletnem času jim drevesa nudijo veliko sence, da se na travnati površini lahko odvijajo igre z žogo, vodo ter drugimi rekviziti. V zimskem času, če nam babica Zima natrosi dovolj snega, izkoristimo hrib za spuščanje s sankami in »lopatami«. Manjši del igrišča je tudi asfaltiran. Tam se urijo v vožnji s kolesi, skiroji in poganjalci. Prostor za igro in pridobivanje prvih izkušenj imajo tudi najmlajši. Zabavajo se na ploščadi pred vrtcem, pa tudi na delu igrišča, ki je zaradi varnosti pregrajen in namenjen le njim. Ko vreme ni naklonjeno igram na prostem se lahko sprostijo v telovadnici, kjer imajo na voljo dovolj rekvizitov za vsestranski gibalni razvoj. Za zdrav duh v zdravem telesu poskrbimo z obiski knjižnice. S skupnimi močmi vzgojiteljic smo jo uredili v spodnjih prostorih,

ki povezujejo vse tri paviljone. V enoti Vetrnica se lahko pohvalimo tudi s kuhinjo iz katere vedno lepo diši. Naši kuharji in kuharice se res trudijo, poskrbijo za male in velike, pa tudi za tiste z alergijami in sladkorno boleznijo. Hrane je vedno dovolj, je zdrava in raznolika, za kar poskrbi naša vodja prehrane in higienskega režima. Pri ogledu vrtca pa spoznamo še šivilje, perice, hišnika, naše računovodstvo, tajnika in ravnatelja s pomočnicama. Včasih se nam pridružita še specialna pedagoginja in svetovalna delavka, ki nudita pomoč otrokom, ki to potrebujejo. In zakaj smo Vetrnica? Ker nikoli ne mirujemo. Vrtimo se naprej in naprej, vrtijo nas ljubezen, smeh, tudi jok, medsebojno sodelovanje, želja po napredku in rasti. Res nas je veliko, zato nas je vedno dovolj, da delamo veter, ki poganja krila pisanemu simbolu otroštva v vsakem vremenu in v vseh letnih časih.